מאמרים

ללמוד משפטים גם כדי לסייע לפגעי רשלנות רפואית - המשך למאמר

המפגש הראשון היה קצר ובמהלכו נשאל המועמד להחלקה כמה שאלות בסיסיות, אך לא יותר מזה. רופאה שערכה את השאלון הסתפקה בבירור לגמרי ראשוני ואישרה את המהלך הקוסמטי-רפואי. אחוז תשוקה להיות החתיך התורן של מדורי הרכילות ושבועוני התרבות והבילוי הוא החל מייד בטיפול שהוצע לו. כבר אחרי הפעם הראשונה היה ברור שמשהו כאן לא לגמרי בסדר משהופיעו באזור הטיפול כתמים גדולים וכהים.
בהמשך הסתבר שבאותה פגישה ראשונה במכון, אם היו שואלים אותו להיסטוריה הרפואית שלו יכלו להימנע מהפגיעה הקשה שנצרבה בעורו, גם בסביבת הצוואר והפנים. יכול להיות שטיפול ממושך שהחל אצל רופא עור מומחה לבעיות מהסוג הזה יצליח לטשטש במעט את נזקי הסרת שיער במכון חסר אחריות, אבל בינתיים נגדעה באחת תוכניתו לעסוק בדוגמנות. כאן מתחבר הסיפור שלנו ללימודי עריכת דין. כי למזלו היחסי של הבחור, חבר הפנה אותו לעורך דין צעיר וחדור מוטיבציה שהחליט להתמחות בדיוק במקרים דומים של רשלנות רפואית.
ואכן, העורך דין הנחוש הבין כבר במסגרת לימודיו באוניברסיטת ירושלים, שחבל לבזבז זמן על התמחות בנושאים שהשוק רווי בהם, כמו פילילם ואישות, והלך על הנושא הבוער – רשלנות רפואית. היום, עם התחדדות נושא זכויות החולה, הדרישה לעורכי דין כאלה הולכת ועולה.חזרה לחלק ראשון