מאמרים

ללמוד משפטים גם כדי לסייע לפגעי רשלנות רפואית

לימודי עריכת דין הם כל כך פופולריים היום עד שנדמה כאילו יש יותר עורכי דין מפושעים, מגנבים ומאנשים שצריכים סיוע כלשהו בהליכים משפטיים. ובכל זאת המקצוע מושך רבים וטובים המקווים להשתלב בעתיד בשוק הכל כך עמוס הזה. בינתיים חלומה הרטוב של כל אמא יהודייה הוא עדיין שבנה יהיה רופא, מהנדס או עורך דין, וכל עוד לאמהות יש פנטזיות – הילדים ינסו להגשים אותן.
ואם כבר הוחלט שמשפטן זה העתיד, כדאי לבחון טוב את האפשרויות שהשוק התעסוקתי פותח בפני מי שסיימו את התואר בהצלחה ואף עמדו במבחני לשכת עורכי הדין בתום שנת סטאז'. אומרים שעורכי דין הם כמעט כל המקצועות האפשריים – מהיסטוריון, דרך פסיכולוג, תחקירן, שוטר ועד שחקן תיאטרון. ובאמת כל אחד מגיע לתחום הזה מתוך מבנה אישיותי שונה ואישי.
כך למשל, צעיר יכול להחליט על לימודי משפטים אחרי ששמע סיפור מרגש. רשלנות רפואית, למשל, היא דוגמא מצויינת כטריגר שדוחף לכיוון. לפעמים מספיק סיפור על רשלנות רפואית לכאורה פעוטה היא סיבה מספקת לבחור במסלול המרתק אך המתיש של לימודי משפטים. מקרה אחד מיני רבים, הוא המקרה של דוגמן מתחיל שרבים הבטיחו לו עתיד מזהיר בתחום. אלא שאחת הדרישות הבסיסיות על מנת להצליח להשתלב בסוכנויות מובילות הוא להקטין את החלקים השעירים יותר שעל גופו, כמו החזה והגב.
הצעיר היה כל כך נחוש לצעוד אל היעד ולכבוש את המטרה, שהוא לא חשב הרבה והזמין תור לטיפול הסרת שיער במכון סמוך לביתו.

המשך מאמר