מאמרים

עיצוב בית כדי להתאים אותו לבעלי צרכים מיוחדים

לפעמים דרמות בחיים ומשברים עשויים להצמיח משהו טוב. נכון שלא תמיד היינו בחורים בשילוב הזה, אבל אם כבר לסבול – רצוי שיהיה בונוס קטן בצד. כך למשל, אם נאלצים לבצע שינויים בבית בעקבות נכות בלתי צפויה של אחד מבני הבית, אפשר להפוך זאת לשיפוץ כללי שעליו חלמנו כבר הרבה שנים ובכל פעם דחינו כי היה משהו יותר חשוב.
מה שלא יהיו הסיבות למצב החדש, כמו תאונת דרכים קשה לילד שרק עבר טסט, רשלנות רפואית שהותירה את אבי המשפחה משותק או בן משפחה ותיק שעבר לגור עם ילדיו, כזו מסגרת של שינויים מחייבת סיוע של איש מקצוע. שכן הכשרת הבית לנוחותו של המוגבל, בהתאם לצרכיו הספציפיים, היא יותר מריענון ושיפור פני החדרים השונים, היא הפיכת החללים למותאמים לחלוטין למצב החדש. אבל מעצב פנים מנוסה יוכל באותה הזדמנות להתגייס גם לטובת שינוי פני הבית מבחינת האווירה והסגנון.
מכון הסרת שיער אצלנו בבית
את דלת הכניסה לבית, זו שהיתה נטועה בו עשרות שנים מאז נבנה על ידי ראשוני הדיירים, כבר מזמן היה כדאי להחליף כי היא חרקה, התקלפה ונעשתה קלה לפריצה. כעת משיש צורך להרחיב את הפתיח כך שיתאים לכיסא גלגלים מרווח, לדוגמא, אפשר לבחור פריט שהוא לר רק מתאים לדרישות החדשות של באי הבית, אלא גם חדיש ויפה יותר. דלתות מוצעות בשלל גוונים, חומרים וטקסטורות, עשויות מעצים ומחומרים אחרים במגוון דוגמאות וסגנונות – מחדישות ומבהיקות ועד עתיקות ומשופצות.

המשך מאמר